YAŞAMMMATİK YAŞAMA DAİR HER ŞEY
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Burada spor,edebiyat,bilgisayar,web,şiir,bilim,siyaset anlayacağınız her şey var

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

***YA YENİ DERE YAPARLAR YA DA KALKIP GİDERLER***

2 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

panisher

panisher
Uzman Mod
Uzman Mod

Kadir Topbaş, Ayamama deresinin hat yatağını işgal eden tüm yapıların yıkılacağını söyledi. Başbakan Erdoğan ile yapılan toplantıda alınan kararları açıklayan Topbaş, acımasız olacaklarını belirtti. Topbaş, 'Hiçbir kurum kuruluş kişiyi ayırt etmiyorum. Ne gerekirse bu yapılacak. Ya bize yeni bir dere yapıp verirler. Ya da o dereden kalkıp giderler' dedi.

İstanbul'u sel felaketiyle ilgili Afet Koordinasyon Merkezi AKOM'da bir basın toplantısı düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, felaketin faturası sonucu birilerinin canının yanacağını söyledi. Topbaş,“Acımasız olacağız. Birilerinin canı yanacak. Gereken soruşturmaların talimatını verdik. Bodrum katlarının etkileneceği noktalarında iptaline kadar bütün tedbirler yapılacak. Dere yataklarındaki bütün çalışmaları yürüteceğiz. Bu konuda basınımızdan yargımızdan destek bekliyorum. Çünkü gittiğimiz kararlarda yürütmeyi durdurma kararları alınmaktadır” dedi.

44 YIL İLE 16 YIL KIYASLANSIN

Bir mimar olarak konuştuğunu belirten Topbaş, Basın Ekspres Yolu'nun bir dere yatağı üzerinden geçirilirken, niçin yağışları denize aktaracak sistemler düşünülmedi diye sesli düşünmek istediğini ifade etti. Topbaş, şöyle konuştu: “Muhalefet liderine söylüyorum. Kendileri de 44 yıl İstanbul'u yönettiler. 44 yılda yaptıklarıyla, bizim 16 yılda yaptıklarımıza baksınlar.” CHP Lideri Deniz ******'ın önceki gün İkitelli TIR garajında söylediği "Burası kimlere ait, ruhsatı kim verdi?' sözlerine de atıfta bulunan Topbaş, “Bu parklardan 5 tanesinin ruhsatı var, ama CHP döneminde Küçükçekmece'de verilmiş ruhsatlar. 4 tane parkın ruhsatları maalesef CHP, 1 tanesi de DSP döneminde verilmiş” şeklinde konuştu.

FELAKETİN NEDENİ 2 GÖZLÜ KÖPRÜDÜR

Başkan Topbaş, İstanbul kent merkezinden bir gün önce Silivri'de yaşanan facianın asıl sebebinin CHP döneminde 2 gözü kapatılan 4 gözlü köprü olduğunu dile getirerek, “Şimdi ****** diyor ki 'Niçin buralar ıslah edilmedi?' 'Silivri merkezindeki dereyle ilgili 2005'te burası problem olabilir' dedim. Mimar Sinan oraya dört gözlü köprü yapmış, ama CHP iki gözünü çıkarmış. CHP dönemi kendilerine göre köprü yapmışlar. Burada gözler yetersiz kalınca su şişerek sele neden oldu” dedi.

Topbaş “Ayamama üzerinde, maalesef bazı fabrikalar sanayiler, derenin bile bazı yerlerini bahçelerine kattıklarını gördük. Dereyi daraltmışlar. Dereler kendi istedikleri gibi akacakken, insanoğlu benim istediğim gibi akacaksın diyor. Ayamama Deresi'nin istikametini çizeceğiz ve onun yolunda engel olan ne varsa onu yıkıp geçeceğiz” diye konuştu.

Ayamama Deresi hattı üzerindeki ünlü markalar

Ayamama Deresi'nin yatağını işgal eden yapıların içinde medya kuruluşları ve büyük markaların merkezleri bulunuyor. İşte yıkılması gündeme gelen ve bazılarının kaçak yapıldığı iddia edilen ünlü markalar: Hürriyet Gazetesi, İpek Mobilya, Hatemoğlu Testil, Aydınlı Tetstil, Ev-Kur Merkezi, Oto-King, Star Gazetesi, Kanal 24 TV , 212 Alışveriş Merkezi, Sabri Özel Tekstil, LC Waikiki , Aksa Jeneratör, Holiday İnn Otel, Suvari Giyim, Karaca Giyim.

***YA YENİ DERE YAPARLAR YA DA KALKIP GİDERLER*** Yayenidereyaparlar3248912f323c7ce1by

Admin

Admin
Admin
Admin

Paylaşım için teşekkürler.....

https://yasammatik.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-

» ***YENİ KRAL ELANO***